Išrinkti Panevėžio baseino konkurso nugalėtojai

2020 m. vasario 7 d.

Po beveik du mėnesius trukusių viešųjų pirkimų procedūrų išrinkti Panevėžio baseino konkurso nugalėtojai. Pirmoji vieta skirta MB “Studija Heima” architektams pateikusiems darbą devizu “D11”. Antroji konkurso vieta atiteko UAB „In Ace“ darbui “ROYALBLUE”, trečiąją vietą užėmė MB “Dukart jot” kartu su B.V. “Johan de Wachter Architecten” su darbu devizu “GRYBŠNIS”. Nugalėtojai bus apdovanoti premijomis po 5 000 eurų. Techninio projekto ir projekto įgyvendinimo priežiūros  paslaugų pirkimą su pirmos vietos laimėtoju numatoma tęsti neskelbiamų derybų  būdu.

Konkurso dalyviai turėjo iššūkį rasti urbanistiškai integralų, šiuolaikišką architektūrinį Panevėžio daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rekonstrukcijos sprendinį, praplečiant jo funkcijas sukurti įsimintiną ir funkciškai patogų vandens sporto ir sveikatingumo centrą skirtą skirtingo amžiaus ir gebėjimų miesto gyventojams.

Konkursui pateiktus darbus įvertino aštuonių ekspertų komisija: Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausiasis dizaino specialistas, du plaukimo sporto atstovai ir trys architektai. Pasiūlymus recenzavo ir savo objektyvias išvadas komisijai pristatė architektūrą bei plaukimo sporto statinių specifiką išmanantys recenzentai.

Konkurso nugalėtojais tapo, geriausiai ekspertinės komisijos įvertintas, architektų MB “Studija HEIMA” komandos darbas devizu “D11”. Komisija įvertino šį pasiūlymą kaip nepaprastai jautrų darbą. Tai darbas kuriame išskirtinai integraliai valdoma pastato forma ir sąsaja su interjeru, meistriškai suvaldytos erdvės, puikiai vertinama dermė tarp skirtingų siūlomų medžiagų. Priestatas pratęsia Panevėžio individualių namų atmosferą ir nuotaiką, net nebandydami rasti kažkokių kompozicinių sąsajų su esamu tūriu ir kontrasto principu palieka švarų tūrį. Tai naujas XXI amžiaus statinys. Gerai įvertinta profesionali pastato funkcinė sąranga: planas aiškus, nekomplikuotas, gerai išspręstas srautų judėjimas, aiški orientacija.

Architektūros studija “HEIMA” – tai jaunų profesionalų komanda dirbanti su įvairaus mastelio ir paskirties architektūriniais objektais. Savo patirtį ir žinias įgiję studijuodami Lietuvos ir Olandijos universitetuose bei dirbdami skirtingose Lietuvos ir Europos šalių architektūros studijose.

Antroji vieta skirta darbui „ROYALBLUE“ kurio autoriai UAB „In Ace“ architektų komanda. Ekspertinė komisija įvertino pasiūlymo urbanistinį sprendimą: priestato sluoksniai aiškiai artikuliuoti, tūris labai tvarkingas, aiškiai formuojama pagarbi riba tarp gyvenamojo užstatymo ir baseino. Architektai nesunkiai suvaldė pastatą per trijų tūrių skaidymą iš pagrindinės perspektyvos. Formuojama lakoniška ir patraukli lauko erdvė. Architektai siūlo jautrius fasado medžiagos ir formos sprendinius. Pastato planinė struktūra aiški ir logiška.

UAB „In Ace“ – daugialypė komanda sukaupusi patirtį architektūriniame, konstrukcijų ir inžinerinių sistemų projektavime.

Trečioji vieta atiteko darbui pavadinimu „GRYBŠNIS“. Darbo autoriai architektų MB “Dukart jot” kartu su B.V. “Johan de Wachter Architecten”. Komisija teigiamai įvertino aiškų ir funkcionaliai gerai išspręstą ir kokybišką priestato architektūrą. Pastato planas aiškus, logiškas, puikiai išspręsti judėjimo srautai, teigiamai įvertinti siūlomo priestato fasado sprendiniai, bandymas ieškoti ryšio su esamu pastatu. Pasiūlyme kuriama rami, harmoninga interjero erdvė. Darbas išsiskyrė puikiu funkcionalumu ir vidaus erdvių harmonija.

MB “Dukart jot”, tai profesionalai sukaupę tarptautinę viešųjų pastatų, parodų, viešųjų erdvių, gyvenamųjų namų architektūros ir novatoriškų planavimo projektų plėtros patirtį. Architektai dirbo kartu su “Johan de Wachter Architecten” architektų ir urbanistų komanda iš Olandijos.

Panevėžio miesto savivaldybės administracija vykdė Atvirą projekto konkursą Panevėžio daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo komplekso „Aukštaitija“ rekonstravimo A. Jakšto g. 1 techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimą. Konkurso objektas – maždaug 15 milijonų vertės 50 m ilgio, 10-ties takelių baseino – sporto ir sveikatingumo komplekso „Aukštaitija“, rekonstrukcijos architektūrinio projekto sukūrimas.

Konkursui pateiktus darbus vertino ekspertinė komisija:

 1. Žibutė Gaivenienė – Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja (komisijos pirmininkė).
 2. Arvydas Narkevičius – Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausiasis dizaino specialistas (komisijos pirmininkės pavaduotojas).
 3.   Rolandas Palekas – architektas.
 4.   Aurimas Ramanauskas – architektas.
 5.   Gintautas Diržys – architektas.
 6.   Emilis Vaitkaitis – Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas.
 7.   Žilvinas Ovsiukas – Lietuvos plaukimo rinktinės vadovas.

Darbus recenzavo:

 1. Vaidotas Dapkevičius – architektūros recenzentas, Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos padalinio vadovas.
 2. Laura Kairienė – techninės-inžinerinės dalies recenzentė, bendrovė „Baltic Engineers“.

 

Ekspertinė komisija, Panevėžio miesto savivaldybės administracija ir konkurso organizatoriai dėkoja visiems dalyviams pateikusiems pasiūlymus už išskirtinę pateiktų darbų kokybę ir kantrybę laukiant konkurso rezultatų.

Panevėžio baseino konkursui pateikta 10 darbų

2019 m. lapkričio 15 d.

Lapkričio 13 d. Panevėžys sulaukė 10 skelbiamo rekonstrukcijos konkurso koncepcijos darbų. Visi pasiūlymai nuo š.m. lapkričio 14 dienos eksponuojami sporto komplekso „Aukštaitija“ foje. Darbus galima pamatyti darbo dienomis nuo 9 iki 18 val. Lapkričio 27 d. Vyks ekspertinės komisijos posėdis, kuriame visi projektai bus vertinami pagal šiuos pagrindinius kriterijus: urbanistika, architektūra ir dizainas, planinės struktūros funkcionalumas ir srautų judėjimo racionalumas, ekonominis ir aplinkosauginis tvarumas.

Panevėžio daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo komplekso „Aukštaitija“ rekonstravimo  projekto parengimo paslaugų pirkimui architektai kviesti teikti architektūrines idėjas, kuriuose išreiškiama, kaip atrodys pastatų kompleksas. Projekto konkurse pirmąsias 3 vietas užėmusius dalyvius numatyta apdovanoti piniginiais prizais (premijomis). Projekto konkurso laimėtojams apdovanoti iš viso skiriama 15 000 eurų, prizinį fondą išskirstant tokia seka: I vietos laimėtojui – 5 000 eurų; II vietos laimėtojui – 5 000 eurų; III vietos laimėtojui – 5 000 eurų.

Rekonstruojamas sporto ir sveikatingumo kompleksas praplečiant jo funkcijas šiaurinėje, vakarinėje ir šiaurės vakarinėje komplekso pusėje, projektuojant priestatą, kurio bendrasis plotas apie 7 700 kv. m su 50-ies m ilgio 10-ies takų naujuoju baseinu, atnaujinamu esamu 4-ių takų 25-ių m ilgio baseinu, sveikatingumo zona, sporto salėmis, kineziterapijos kabinetais, kavine ir kita aptarnaujančia infrastruktūra. Techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų kaina negali būti didesnė nei 370 000,- eurų su PVM. Planuojamas rekonstrukcijos biudžetas: 15 000 000 eurų su PVM.

Su pateiktais darbais galite susipažinti konkurso tinklapyje http://paneveziobaseinas.mmap.lt/konkurso-darbai/ Daugiau informacijos apie šį viešąjį pirkimą vykdomą atviro konkurso būdu, galite sužinoti elektroniniame puslapyje: www.paneveziobaseinas.lt

Panevėžyje vyko sporto komplekso „Aukštaitija“ rekonstrukcijos konkurso informacinis susitikimas

2019 m. rugsėjo 30 d.

Rugsėjo 30 d. 12:30 val.  Panevėžyje įvyko skelbiamo rekonstrukcijos konkurso informacinis susitikimas. Daugiau nei 20 architektų susirinko į pirkimo sąlygų  ir reikalavimų teikiamiems darbams bei dalyviams pristatymą. Panevėžio miesto vyriausioji architektė – Dalia Gasiūnienė  pabrėžė regioninės reikšmės sporto objekto svarbą Panevėžio miestui, papasakojo apie procesą ir skatino architektus dalyvauti konkurse bei sukurti kokybišką, modernų ir patrauklų architektūros objektą. 

Pirkimo sąlygas pristatė įmonių „Mash Studio“ ir „mmap.“, atsakingų už viešojo pirkimo administravimą, atstovai. Pristatyme apžvelgtas projekto ir jo teritorijos kontekstas, sporto komplekso poreikis Panevėžio mieste, urbanistinė analizė, atnaujintas Panevėžio trimatės realybės modelis, kuris bus naudojamas ekspertinės komisijos darbo metu vertinant pateiktus pasiūlymus ir pristatant pasiūlymus visuomenei. 

Pristatymus sekė diskusija apie darbų pateikimo terminus ir reikalavimus, pirkimo sąlygas, esamo pastato kompozicinę sąveiką su planuojamu objektu. Į neatsakytus klausimų susitikimo dalyviams ir visiems tiekėjams, priėmusiems kvietimą dalyvauti pirkime, atsakymai bus pateikti raštu.

Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė akcentavo, jog yra telkiamos visos pastangos užtikrinti šio viešojo pirkimo skaidrumą ir viešumą bei drąsino architektus, jog geriausias pasiūlymas šiame pirkime bus renkamas vadovaujantis kokybės kriterijais, paslaugų kainos kriterijus yra nevertinamas. 

Daugiau informacijos apie šį viešąjį pirkimą vykdomą atviro konkurso būdu, galite sužinoti elektroniniame puslapyje: www.paneveziobaseinas.lt

Visiems negalėjusiems dalyvauti informaciniame susitikime, suteikta galimybė renginį stebėti internetu per konkurso „Facebook” paskyrą.

Registracija per CVPP:

Panevėžys skelbia baseino konkursą

2019 m. rugsėjo 15 d.

Miesto savivaldybė gali didžiuotis užaugintais plaukikais, kurie ne sykį užėmė prizines vietas tarptautinėse varžybose, ir nori, kad naujasis baseinas būtų tinkamas treniruotis bei organizuoti tarptautinio lygmens varžybas, taip pat skatintų miestiečių aktyvų gyvenimo būdą. 

Po sudėtingų ir ilgų pasiruošimo darbų Panevėžio miesto savivaldybės administracija skelbią naują atvirą Panevėžio baseino projekto konkursą. Konkurso objektas – maždaug 15 milijonų vertės 50 m ilgio, 10-ties takelių baseino – sporto ir sveikatingumo komplekso „Aukštaitija“, esančio A. Jakšto g. 1 Panevėžyje, rekonstrukcijos architektūrinio projekto sukūrimas. Konkurso metu bus išrinktas geriausias architektūrinis sprendimas, o su geriausio pasiūlymo autoriumi, neskelbiamų derybų būdu, bus sudaroma techninio projekto ir projekto vykdymo priežiūros sutartis. 

Šiuo metu, turbūt, žinomiausias plaukikas Lietuvoje Danas Rapšys teigia: „Panevėžyje reikia naujo, kokybiško ilgojo baseino. Norisi baseine turėti kuo daugiau šviesos. Naujasis baseinas turėtų būti skirtas ne tik sportininkams, jo reikia visam miestui. Smagu, kuomet  baseine pilna žmonių. Čia galėtų būti SPA zona, kavinė ir sporto salė su kokybiška įranga, kuria naudosis ir sportininkai. Kitas svarbus aspektas – temperatūra. Naujajame baseine temperatūra turi būti komfortiška, užtikrinta kokybiška ventiliacija.

Esamas sporto ir sveikatingumo kompleksas „Aukštaitija“ yra strategiškai patogioje Panevėžio miesto dalyje. Kompleksas buvo pastatytas 1965 m., nuo jo atidarymo dienos nė karto nerenovuotas, kas lėmė dabartinę prastą pastato būklę, susidėvėjusias konstrukcijas bei inžinerinę įrangą. Nepaisant to, komplekse vyksta  krepšinio, sunkiosios atletikos, graikų-romėnų imtynių, tinklinio varžybos, kiti sporto renginiai. Tiesa, be šio baseino Panevėžio mieste yra dar vienas. Visgi abu baseinai yra tik 25 metrų, taigi, neatitinka tarptautinėms varžyboms rengti keliamų sąlygų. 

Sporto ir sveikatingumo komplekso „Aukštaitija“ rekonstrukcija siekiama padidinti neformaliojo švietimo, sveikos gyvensenos sportuojant, kultūros ir (ar) laisvalaikio paslaugų prieinamumą Panevėžio miesto gyventojams bei miesto svečiams. Vietoje dalies esamo pastato norimas projektuoti priestatas, kuriame numatoma įrengti 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius FINA varžybų standartus atitinkantį baseiną, SPA zoną, sporto salės zoną, kineziterapijos kambarius ir kitas aptarnaujančias patalpas. Senąjį, 25 metrų ilgio, 4 takelių, baseiną numatoma rekonstruoti. Architektūrinės užduoties tikslas, kad naujasis priestatas taptų integralia komplekso dalimi, stiprinančia teritorijos, kaip sporto ir sveikatingumo zonos, reikšmę mieste, būtų pritaikytas bendruomenės susibūrimams ir laisvalaikio leidimui.

Skelbiamo konkurso dalyviams keliami šie tikslai:

 • Rasti urbanistiškai integralią, šiuolaikišką architektūrinę idėją sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ pastato rekonstrukcijai.
 • Rasti geriausią architektūrinę sporto ir sveikatingumo „Aukštaitija“ rekonstrukcijos, kurios metu praplečiamos funkcijos, skirtos ugdyti aukštą plaukimo meistriškumą, puoselėti įvairias vandens sporto šakas bei užtikrinti įvairių paslaugų spektrą skirtingo amžiaus ir gebėjimų miesto gyventojams.
 • Rasti integraliausius vietos urbanistines ir topografines sąlygas atitinkančius

rekonstrukcijos bei aplinkos tvarkymo planinius sprendinius.

 • Rasti projektą, kurio sprendiniai užtikrintų sporto ir sveikatingumo komplekso atvirumą visuomenei bei  leistų sklandžiai vykdyti veiklą.
 • Rasti geriausius sprendinius į sporto centrą integruojant 50 metrų, 10 takelių FINA standartus atitinkantį baseiną su sveikatingumo zona, sporto sale, kineziterapijos kabinetais ir kitomis viešosiomis funkcijomis.

Konkursui pateiktus darbus vertins septynių ekspertų komisija: Panevėžio miesto vyr. architektė, du plaukimo sporto atstovai ir keturi architektai. Pasiūlymus recenzuos ir savo objektyvias išvadas komisijai pristatys architektūrą bei plaukimo sporto statinių specifiką išmanantys recenzentai (po vieną atitinkamos specializacijos).

Komisijos pirmininkė:

 1.   Daiva Gasiūnienė – Panevėžio miesto savivaldybės vyr. architektė (komisijos pirmininkė).

Komisijos nariai

 1.   Arvydas Narkevičius – Regioninės architektūros tarybos Panevėžyje pirmininkas.
 2.   Rolandas Palekas – architektas.
 3.   Aurimas Ramanauskas – architektas.
 4.   Gintautas Diržys – architektas.
 5.   Emilis Vaitkaitis – Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas.
 6.   Žilvinas Ovsiukas – Lietuvos plaukimo rinktinės vadovas.

Recenzentai:

 1.   Vaidotas Dapkevičius – architektūros recenzentas, Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos padalinio vadovas.
 2.   Laura Kairienėtechninės-inžinerinės dalies recenzentė, bendrovė „Baltic Engineers“.

Pagrindinės datos: 

2019 m. rugsėjo 9 d. – konkurso paskelbimas CVP IS sistemoje.

2019 09 30* vyks viešas susitikimas-ekskursija ir sąlygų aptarimas (užsiregistravę dalyviai apie susitikimą bus informuojami CVPP priemonėmis, taip pat data bus paskelbta Panevėžio miesto savivaldybės interneto svetainėje). 

Iki 2019 10 25* tiekėjai gali pateikti klausimus, o perkančioji organizacija pateikia atsakymus, arba perkančioji organizacija gali savo iniciatyva pateikti paaiškinimus dėl konkurso sąlygų.

2019 10 30* 16.00 val. (GMT+3) tiekėjai pateikia projekto pasiūlymus (2 vokuose).

2019 11 4–20* projektų konkursui pateiktų darbų ekspozicija.

2019 11 18* perkančioji organizacija kreipiasi į dalyvius, surinkusius daugiausia projekto konkurso balų (t. y. I, II, III vietos), prašydama pateikti pirkimo sąlygose numatytus duomenis.

2019 11 21* perkančioji organizacija sudaro pasiūlymų eilę, nustato konkurso laimėtoją (t. y. I, II, III vietos) bei toliau vykdo neskelbiamų derybų procedūras dėl pirkimo sutarties sudarymo. Tvarka detaliai nustatyta šių pirkimo sąlygų V skyriuje.

 *Visos datos yra preliminarios ir gali kisti, detali konkurso eiga numatyta konkurso